Dağdelen Spor - Fitness Antrenmanlarından Nasıl Daha İyi Verim Alınır?

Fitness Antrenmanlarından Nasıl Daha İyi Verim Alınır?

Fitness Antrenmanlarından Nasıl Daha İyi Verim Alınır?

03 January 2020 Friday

İyi bir vücut yapısına sahip olmayı herkes ister. Ancak bu isteği gerçeğe dönüştürmek için düzenli olarak fitness yapmak gerekmektedir. Herkesin vücut yapısı farklılık göstermektedir. Kimi 5 ay da düzgün bir şekilde gelişirken bazıları da 3 ay gelişmektedir. Bunu da en büyük etkileyen faktörlerden bir tanesi antrenman verimidir. Antrenman dan alınan verim sayesinde vücut gelişim hızı, performans artışı ve kasların kuvvetlenmesini sağlar. 

 

Antrenmanlardan Daha İyi Verim Alabilmek İçin Neler Yapılması Gerekir? 

 

Güne başlarken yapılan beslenme vücut için oldukça önemlidir. Düzenli beslenme sayesinde enerji ihtiyacınızı karşılamanız gerekmektedir. Günlük ihtiyacınız olan protein, lif ve karbonhidrat olarak besin almanız gerekmektedir. Ayrıca her gün düzenli uyku sayesinde sizin için güne pozitif başlayacaksınız. Düzenli uyku sayesinde kaslar daha çok gelişmektedir. Büyüme hormonu sadece uyku esnasında salgılanır. Bu salgılama da kasların gelişimi devam eder. Düzenli beslenme ve uyku sayesinde antremanda daha iyi performans ve verim alırsınız. Sadece spor yapmak yeterli değildir. Düzenli bir şekilde hareket etmek size sonucu götürür. Spor yapacağınız yer olarak Dağdelen Spor Salonu’nu tercih edebilirsiniz. Kişiye özel programlar hazırlayarak sizi en iyi şekilde fitness’a hazırlamaktayız. Beslenme ve spor hakkında bilgileri tecrübeli kadromuzla hareket ederek en iyi sonucu alırsınız. Amacımız bireyleri spora teşvik etmek ve sporu doğru şekilde yapmasını sağlamaya çalışmaktayız. 

 

Antrenman Programına Uymanın Önemi 

 

Disiplin, hayatımızın birçok bölümünde yer almaktadır. Fitness’da bunun önemi çoktur. Hem kendiniz hem de kaslarınız için gelişime açılacaktır. Düzenli fitness yapmanın sonucunda kaslarda bu tempoya alışarak gelişmeye devam edecektir. Düzenli hareket sonucunda daha çok verim alacaksınız. Çalışma rutinlerinizi ayarlamak için günlük listeler yapabilirsiniz. Bu liste sonucu hareket ederek zamanınızı daha iyi kullanabilirsiniz. Araya ekstra işler girmemesi gerekmektedir. Fitness’a geldiğinizde vücudunuzun enerjili olması gerekmektedir. Enerjinin yüksek olmasıyla gelişimden daha çok verim alabilirsiniz. Ayrıca fitness’da hareketlerin doğru yapılması gerekmektedir. Bir hareketin hangi bölgeyi çalıştırdığını bilmelisiniz. Eğer ki geliştirmek istediğiniz yerde hissedilmeyip yapılıyorsa hareketin yanlışlığı vardır. Bunun için spor yetkilisinden yardım almanız gerekmektedir. En doğru hareketleri yaparak verimi artırırsınız. Düzensiz hareket sonucu yapılan fitness, kas grubuna zarar vermekle kalmaz kasların birbiriyle uyumu bozmaktadır. Bu yüzden çalışan bölgelerin düzenli hareket yapılması önemlidir. Bu tür yardımları Dağdelen Spor Merkezi spor eğitmenlerimizden alabilirsiniz. Fitness için en önemli detayları sizlere öğretecektir. Fitness yaparken yetkililerimizden yardım alarak en iyi şekilde öğreneceksiniz. 

 

Uygun Ağırlıklarla Hareket Edilmesi 

 

Fitness’a başlarken yapılan en büyük hatalardan biri de ağırlık kaldırılmanın seçimidir. Kişiler başlangıçta fazla ağırlığa girerek kendilerine zarar verebilirler. Bunun sonucunda çeşitli sakatlıklara da yol açarlar. Çalışılan ağırlıklar kasları elbette zorlayacak ancak verim alamayacak şekilde olmamalıdır. Kişiden kişiye değişen kas grubunun direnç sınırı bulunmaktadır. Bu sınırın anlaşılması için hareketin tekrarları sonucu zorlanma ve yaşadığınız nefes zorluğuyla meydana gelmektedir. Kasların daha hızlı gelişmesi fazla ağırlık kaldırma fikri yanlıştır. Aşamalar sonucu hareket edilmesi gerekmektedir. Aksi halde kaslara zarar gelip ve kalıcı sakatlıklara yol açabilirsiniz. Ağırlık uygun bir antrenman programıyla oluşması gerekmektedir. Kasların gelişime daha açık olması için periyodik sistem şeklinde yapılması gerekmektedir. Ayrıca ağırlık artmasından dolayı hareketleri de tam olarak yapamayabilirsiniz. Kişinin hareketlere alışması için ilk öncelikle düşük ağırlıklarla hareket etmesi gerekmektedir. Dağdelen Spor Merkezi olarak bireylerin özelliklere bakarak spor yaptırmaktayız. Kişilerin zorlanmayacağı ve gelişime devam edebilmesi için eğitimler vermekteyiz. Tecrübe kadromuzla beraber bireyler sporlarını yaparak gelişimini izleyip özel olarak tavsiye vermekteyiz. Sonuç odaklı bir şekilde yetiştirmekteyiz. Özet olarak düzenli beslenme, düzenli uyku, düzenli antrenman programı ile en iyi şekilde vücut yapabilirsiniz. 

 

Fitness yaparken dikkat etmeniz gerekenlere bu linkten ulaşabilirsiniz.