Dağdelen Spor - Fitness yaparken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

Fitness yaparken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

Fitness yaparken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

03 January 2020 Friday

Fitness yaparken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? 

Fitness, genel anlamı olarak formda kalmak veya sağlıklı olmak anlamıdna gelmektedir. Uzmanların üzerinde durduğu spor yapmanın en etkili yollardan bir tanesi de fitnessdir. Ancak fitness yaparken belli kurallara dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sağlıklı olmak yerine sağlığımızdan da olabiliriz. Fitness uzmanlarının genelde ortak olarak söylediği anlatımlarda herkesin bir hevesle başlayıp kişinin kendi kendisine ve yardım almadan hareketler yapmasıyla birlikte vücuduna zarar vermesiyle başlıyor. Bilinçsiz şekilde ağırlık kaldırılmasıyla kas yırtılmaları da meydana gelmektedir. Bireye yardım eden hizmet anlayışımızla Afyon Dağdelen Spor Salonu size hizmet vermektedir. Fitness’e başlayan bir bireye kendisine uygun program sonucu hareket etmekteyiz. 

 

Fitness’da Sıkça Yapılan Hatalar 

Yeni başlayan bireyler hemen hızlı gelişmek adına hareketleri hızlı ve hemen bitirmeye çalışmaktadır. Bu tamamen yanlış bilgidir. Ayrıca esneme hareketleri yapmadan büyük ağırlıklara girerek ciddi sakatlanmalara yol açılıyor. Bu tür durumlarda en çok görülen kas daralmaları ve kas yırtılmaları başta çekmektedir. Bir anlık heves yerine düzenli devam etmek çok önemlidir. Fitness’a başlayanların çoğu ilk başta çektikleri yorgunluktan sonra bir dahaki aşamalarda pes ederek gelmemektedir. Fitness kısa sürede alınan bir süreç değildir. Düzenli beslenme ve düzenli fitness ile birlikte vücutta etki etmektedir. Sporu yaptıktan sonra ki süreçte düzenli beslenmeme sonucu istediğiniz sonuçları elde edemezsiniz.  Düzenli uyku birlikte vücut daha dinç duracaktır. Fitness temel gerekenlerinden biri de enerji için de vücut olacaktır. Yorgun bir vücut fitness da çok zorlanacaktır. Afyon Dağdelen Spor Merkezi olarak bireye özel çalışma programı yaparak doğru fitness yaptırmaktayız. Bireye özel ilgilenerek onlara sistem hazırlanmasıyla birlikte en iyi sonucu elde ettirmeye çalışmaktayız. Fitness yaparken spor görevlilerimiz yardım edecektir. Tecrübeli kadromuz, kafanızda ki soru işaretleri tamamen giderecektir. 

 

Bilinçsiz Çalışma Sistemi 

Genellikle sıkça karşılaşılan durumlardan bir tanesi internetten edinilmiş bilgilerle birlikte kişinin kendi kafasına göre çalışma programıdır. Kişinin vücuduna göre bir çalışma programı hazırlanması gerekmektedir. Her bireyin vücut tipi farklı olduğu için kendisine özel program hazırlanması gerekmektedir.  İnternet üzerinde birçok fitness programları, kas gelişim programları bulunmaktadır.  Ancak bu programları kendine özel olmadığı için istediğiniz gelişimi sağlamayabilirsiniz. Sadece insanlar kas yapan kişilerin nasıl yaptığını sormaktadır. Ancak bu kişilerin bu kas kütlesini kazanmak için yaptıkları çabayı tahmin edememektedir. Sıkı çalışma sonucu elde edildiği gelen zorluklar karşısında bir ay daha olmadan pes etme olasılığı yüksektir.  Fitness temel gereksinimi düzenli olmaktır. Afyon Spor Salonu olarak hizmetimiz bireylerin gelişimi içindir. Bireylere özel aşamalardan geçirerek gelişimi yüksek seviyede yapmaktır. Kişinin kaldırabileceği programlarla birlikte hareket ederek yanlış programlardan kaçınmaktayız. Amacımız bireyi en iyi sonuca ulaştırarak hayal ettiği vücuda sahip olmasını sağlamaktayız. 

 

Özet Olarak Fitness’in Gereksinimleri 

Yeni başlayanlar için özet olarak fitness’in düzen içerisinde yapılması gerekmektedir. Düzenli uyku sayesinde vücut daha enerjili olmalıdır. Düzenli beslenme sayesinde yediklerimizin etkisini vücudumuz da görürüz. Fitness’e yeni başladığınız da bir hoca eşliğinde program hazırlayarak devam edilmesi gerekmektedir. İlk başta yüksek ağırlıklar yerine hafif ağırlıklar tercih edilmesi gerekmektedir. Bunun nedeni kas hafızasını geliştirmektedir. Sürekli ağırlık kaldırmaya adapte olabilmek için bir hafta veya 10 gün geçmesi gerekmektedir. Çalışma, uyku ve beslenme disiplinin sağlanmasıyla fitness için gerekenleri yapmış olacaksınız. Çabuk hareket etmek yerine sabırlı şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Afyon Dağdelen Spor Salonu bireye özel eğitimler vererek hareket etmektedir. Bireylere en iyi sonucu ulaştırmak için tecrübe kadroyla hareket etmekteyiz. Yapılan eğitimler sonucunda sağlıklı hayatın başlangıçlarını yapacaksınız. 

 

Antrenmanlarınızdan nasıl daha fazla verim alabileceğinizi biliyor musunuz? Bu  linke  tıklayın.